What's happening?

Video Sources 78 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
Ciemne strony rybołówstwa [FILM ONLINE] HBO|CDA|NETFLIX

Ciemne strony rybołówstwa [FILM ONLINE] HBO|CDA|NETFLIX

Mar. 24, 2021USA89 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
5 1 głosów

Reżyser

Ali Tabrizi
Reżyser

Obsada

Synopsis

W filmie “Ciemne strony rybołówstwa” filmowiec Ali Tabrizi postanowił nakręcić dokument przyrodniczy o delfinach. Zamiast tego trafia na trop i demaskuje wyniszczające świat koszty komercyjnego rybołówstwa. Tabrizi naraża się na niebezpieczeństwo, filmując ukrytymi kamerami niebezpieczne miejsca na całym świecie, które są przystanią, chronią i utrzymują nielegalne rynki rybne, takie jak rynek delfinów i rekinów. Jego podróż odkrywa głębszy i bardziej powiązany system oszustw, korupcji, pieniędzy i współpracy rządowej.

 

Gdzie obejrzeć Ciemne strony rybołówstwa?

Druzgocący akt oskarżający komercyjne rybołówstwo. Ten dokument jest oszałamiający, tragiczny, emocjonalny i trudny do oglądania. Ciemne strony rybołówstwa odkrywa i ujawnia tony informacji o tym, jak i dlaczego przemysł rybołówstwa komercyjnego zabija planetę, nas samych i naszą przyszłość. Jeśli przełknięcie cierpienia zwierząt, przemocy, brutalności i mordowania jest możliwe, ten film powinien być koniecznością. To sporo do przełknięcia, a częścią tego jest z pewnością to, by nie przesłodzić faktycznej brutalności tego, co się dzieje. Mnóstwo firm, organizacji i rządów, które “w tym siedzą” jest również niesamowicie niepokojące. Pełen zaskakujących rewelacji – film ten jest trudny, ale konieczny do obejrzenia.

 

Ciemne strony rybołówstwa 2021 film online

W znacznym stopniu pomaga spojrzeć z szerszej perspektywy na to, co tak naprawdę szkodzi naszym oceanom. I nie jest to plastik. Owszem, jest problemem, ale w większym stopniu jest nim komercyjne rybołówstwo. Przemysł rybny pracuje zbiorowo, aby ukryć te problemy, oraz kontrolują wiadomości. Doskonałym przykładem jest eksplozja platformy wiertniczej. Ludzie z całego świata o niej usłyszeli, ponieważ wpompowała tony ropy do oceanu. Jednak niewiele osób wie, że komercyjne połowy w ciągu 1 dnia zabijają tyle samo stworzeń wodnych. W rzeczywistości, z powodu katastrofy platformy wiertniczej, ryby i oceany uleczyły się i skorzystały z wycieku, ponieważ spowodował on zmniejszenie komercyjnych połowów chociażby tylko na kilka dni. Należy zająć się okrucieństwem “przyłowu”. To tak samo, jak zabicie 200 000 koni, tylko po to, aby schwytać i zabić np. 100 jeleni. Niepotrzebne zabijanie milionów rekinów, delfinów i żółwi morskich. Wszystko po to, aby złapać 100 tuńczyków błękitnopłetwych, jest kompletnym marnotrawstwem i jest ogromnie szkodliwe dla równowagi naszych oceanów . Wyeliminowanie największego drapieżnika w każdym ekosystemie będzie miało niewiarygodnie tragiczne konsekwencje w postaci efektu domina.

 

Ciemne strony rybołówstwa cda online

Reżyser filmu Ciemne strony rybołówstwa wplata w narrację również samego siebie, z lepszym i gorszym skutkiem. Na początku wydaje się, że to wątpliwa decyzja, jako że wszystkie informacje, wywiady, dane i odkrycia mogły zostać przedstawione bez “głównego bohatera“. Nawet kiedy Tabrizi “podąża za pieniędzmi” i znajduje rozległe oszustwa, wprowadzające w błąd zachowania i niejasne oświadczenia. Odkryte dowody mogły zostać zaprezentowane bez konieczności obserwowania Tabriziego. Ale pod koniec filmu staje się jasne, dlaczego Tabrizi jest wszędzie obecny. Jest on tam po to, by po ludzku trzymać widza za rękę w tym niepokojącym problemie. Bez Tabriziego lub jakiejkolwiek innej ludzkiej perspektywy, z którą można by to wszystko obserwować, film mógłby być zbyt ciężki do przełknięcia. Pomimo to, ten dokument jest wypełniony konwencjonalnymi przykładami, zeznaniami, dowodami, wywiadami z naukowcami, badaczami, aktywistami, dziennikarzami i innymi demaskatorami.

Ciemne strony rybołówstwa [FILM ONLINE] HBO|CDA|NETFLIX
Ciemne strony rybołówstwa [FILM ONLINE] HBO|CDA|NETFLIX
Oryginalny Tytuł Seaspiracy
Ocena IMDb 8.3 14,990 głosów
Ocena TMDb 8 121 głosów

Reżyser

Ali Tabrizi
Reżyser

Obsada

Udostępnione0

Podobne Tytuły

The Matrix Revisited
Billie Eilish Świat Lekko Zamglony [FILM ONLINE] HBO|CDA|NETFLIX
If It Bleeds We Can Kill It: The Making of ‘Predator’

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published